22.03.2023
Nie musisz od razu oszczędzać na jedzeniu i zacząć kupować zupki z paczek, bo istnieje też inna, mniej oczywista alternatywa którą możesz rozważyć, czyli zaoszczędzenie na meblach. Jeśli mieszkanie do którego się wprowadziłeś jest kompletnie puste to tym bardziej warto mieć szczegółowy plan na zakup mebli. Pomoże Ci to nie tylko w rozsądnym rozplanowaniu budżetu ale też bardziej zaangażujesz się w lepszą aranżację przestrzeni.
1. Wyszukanie okazji
Jeśli marzy Ci kupno nowych i stylowych mebli, dzięki którym będziesz mógł od początku urządzić mieszkanie w określonym stylu i guście to jest to możliwe do zrealizowanie wcale nie aż takim wysokim kosztem. Wystarczy, że poświęcisz na wybór mebli więcej czasu szukając odpowiednich okazji i promocji w wybranych sklepach meblowych. Jeśli musisz kupić praktycznie wszystkie meble do mieszkania, to skorzystanie z takich okazji pomoże Ci znacząco zaoszczędzić na tym wydatku. Możesz nawet już dziś wykorzystać do Westwing kod rabatowy, dzięki któremu kupisz taniej wybrane meble, akcesoria i inne produkty związane z wnętrzem i wystrojem domu. W ich ofercie znajdziesz między innymi meble do jadalni, salonu, sypialni, przedpokoju, łazienki czy do biura.
2. Odnowienie starych mebli
Podczas wyprowadzki ze starego mieszkania zastanów się dwa razy czy na pewno nie zabrać ze sobą niektórych ze starych mebli. Obecnie możesz łatwo znaleźć warsztaty lub filmiki instruktażowe, z których dowiesz się jak możesz odnowić stare meble i używać ich przez kolejne lata. Takie zajęcie nie tylko może przynieść niesamowite efekty, ale też da Ci wiele satysfakcji. Dzięki temu możesz niedrogo i ekologicznie urządzić swoje nowe mieszkanie. Co więcej, będzie ono miały niepowtarzalny styl! W Internecie znajdziesz wiele inspiracji na pomysły jak i w jakim stylu odnowić stare meble. Jeśli nadal nie jesteś przekonany do tego pomysłu to poszukaj zdjęć które pokażą Ci meble przed i po renowacji i sam zobaczysz jaki niesamowity możesz uzyskać.
3. Meble z drugiej ręki
Dobrym sposobem na zaoszczędzenie na meblach jest również kupienie ich z drugiej ręki. Używane meble potrafią być znacząco tańsze, a przy tym świetnie się prezentować i być nadal w pełni funkcjonalne. Co więcej, bardzo często możesz znaleźć oryginalne, stylowe i niepowtarzalne modele, na przykład w stylu vintage, które nie zawsze kupisz tak łatwo w tradycyjnych sklepach meblowych. W poszukiwaniu używanych mebli warto się wybrać na przykład do komisu czy na targ staroci i na pchli targ. Zakup używanych mebli nie tylko pozwoli Ci zaaranżować przestrzeń w niebanalny sposób, ale jest to również ekologiczne podejście do użytkowania rzeczy.
4. Minimalizm
Przeprowadzając się do nowego mieszkania postaraj się też zastosować zasadę minimalizmu. Nie oznacza to od razu wyrzucenie wszystkich średnio estetycznych pamiątek z wakacji, ale jednak warto dokonać rzetelnej selekcji. Zastanów się na przykład czy faktycznie używasz wszystkich ubrań, butów, kosmetyków jak i innych produktów tego typu, których często w domu mamy ponad miarę. Im mniej rzeczy zabierzesz ze sobą tym łatwiej będzie Ci zaaranżować przestrzeń i dobrać do niej odpowiednie meble, w których na spokojnie pomieścisz swoje rzeczy. Myśląc o minimalizmie w kontekście mieszkania możesz nawet dojść do wniosku, że niektóre z mebli wcale nie są Ci potrzebne, bo tak naprawdę nie są funkcjonalne i zajmują tylko przestrzeń.
Postaraj się też dopasować meble do Twojego obecnego stylu życia. Jeśli pracujesz głównie zdalnie to zamiast kolejnego krzesła, warto kupić na przykład piłkę do siedzenia, która nie tylko jest bardziej ekonomicznym wyborem, ale też wpłynie pozytywnie na postawę ciała i pobudzi zastygłe ciało do ruchu. Postaraj się kierować głównie funkcjonalnością produktu, jego jakością wykonania, designem i dobierz meble też tak, aby spełniały Twoje osobiste wymagania. Daj też sobie czas na wybór, aby potem nie żałować zbyt pochopnego zakupu i wydanych na niego pieniędzy.
22.05.2024
Blog kredytowy: cenne źródło informacji dla wszystkich, którzy szukają finansowania nieruchomości! Kredyt mieszkaniowy może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli przymierzasz się do zakupu wymarzonej nieruchomości, musisz zwrócić uwagę na kilk...
21.03.2019
Dokumenty potrzebne do sprzedaży nieruchomości Niezależnie od dysponowanego prawa rzeczowego (własność, użytkowanie wieczyste, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu), do zawarcia umowy zbycia (sprzedaż, darowizna, zamiana, inne) zaws...
21.11.2024
Zakup domu lub mieszkania to niemal zawsze sporo stresu czy koniecznych do dopełnienia formalności. Jak odnaleźć się w takiej sytuacji po raz pierwszy? Oto krótki poradnik, który pozwoli rozwiać te najpoważniejsze wątpliwości! Kupno pierwsze...